12-12-2014
Щороку 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 11 грудня з цієї нагоди в Дніпродзержинському вищому професійному училищі відбулася зустріч студентів з ліквідаторами Чорнобильської катастрофи. У заході взяли участь 15 активістів Дніпродзержинської міської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». Від імені міського голови Станіслава Сафронова до ліквідаторів звернувся його перший заступник Олександр Черненко.
«Прийміть щиру подяку та низький уклін за той величний громадянський подвиг, який здійснили ви, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Ваш приклад самовідданості і служіння людям – взірець для молоді, для виховання справжньої особистості», – сказав Олександр Черненко та побажав усім ліквідаторам міцного здоров’я, миру і добра.
Голова міської організації «Союз ветеранів Афганістану» Олег Качуровський розповів про долі афганців-чорнобильців. Йдеться про тих військовослужбовців, які відразу після повернення з афганської війни були направлені в Чорнобиль. Серед ліквідаторів наслідків катастрофи був і сам Олег Качуровський, нагороджений на цій зустрічі медаллю «За відвагу».
Від імені Всеукраїнської асоціації «Афганці Чорнобиля» орден «Честь, пошана, пам’ять» одержав голова Дніпродзержинської міської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Микола Нещерет. З нагоди 25-річчя обласної організації «Союз Чорнобиль України» п’ять активістів чорнобильського руху міста були нагороджені медалями.
У ліквідації наслідків Чорнобильської аварії взяли участь дві з половиною тисячі дніпродзержинців – 10 % від обласної кількості ліквідаторів. Станом на сьогодні в місті проживає 1713 осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи. У місті забезпечено своєчасну виплату компенсацій та допомоги постраждалим від аварії на ЧАЕС. Матеріальна та натуральна допомога виплачується і за рахунок коштів місцевого бюджету.
Протягом 2014 року путівки на санаторно-курортне лікування та оздоровлення отримали 82 дорослих, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та 13 дітей. За рахунок державного бюджету в цьому році один учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІ категорії забезпечений однокімнатною квартирою.
Постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС проводиться комплексний диспансерний медичний огляд, вони забезпечуються стаціонарним лікуванням у Дніпродзержинському госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни. Тут створена ефективна система медико-санітарного забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, усі відділення оснащені сучасною технікою та спеціальним діагностичним обладнанням.
Зубне протезування учасникам ліквідації Чорнобильської аварії проводиться в обласній клінічній лікарні імені Мечникова. Для лікування в амбулаторних умовах виділяються медикаменти із обласної аптеки.
Протягом 20 років діє Дніпродзержинська міська організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». За рахунок коштів міського бюджету, відповідно до замовлень організації, здійснюється фінансування її статутної діяльності. Громадські організації, що об’єднують ліквідаторів аварії на ЧАЕС, створені на підприємствах, в установах Дніпродзержинська. Також на підприємствах міста діють програми «Чорнобиль», завдяки яким вирішуються питання соціальної підтримки ліквідаторів аварії на ЧАЕС та їх сімей.
Для вирішення соціальних проблем з усіма організаціями чорнобильців тісно співпрацює міська влада.