Дніпродзержинськ приєднався до Європейської ініціативи «Угода мерів»
04-03-2015
Перед Україною постало декілька геополітичних викликів. Один з них полягає в тому, що держава є енергетично залежною. Для того, щоб підприємства працювали, випускали конкурентоспроможну продукцію, щоб бюджетні установи та приватні будинки ефективно використовували ресурси, необхідно навчитися споживати рівно стільки ресурсів, за скільки можна заплатити.
Широке коло можливостей реалізувати енергозберігаючі технології та екологічні проекти надає Угода мерів. Це – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти Угоди мерів беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлюваних джерел енергії на своїх територіях.
23 січня Дніпродзержинський міський голова Станіслав Сафронов провів нараду за участю Андрія Білоусова, який на той час обіймав посаду заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. За результатами наради було підготовлено проект рішення міської ради про приєднання до Угоди мерів. Для забезпечення сталого розвитку громади міста, підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів, посилення енергетичної безпеки, захисту довкілля та зменшення викидів CO2, 27 лютого Дніпродзержинська міська рада прийняла рішення про приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів».
Угода мерів залучає місцеві та регіональні органи влади до управління процесами сталого енергетичного розвитку та захисту клімату. Вона ґрунтується на добровільних зобов’язаннях міст-учасників досягти або перевищити такі цілі: 20-відсоткове зменшення споживання енергоресурсів (за рахунок підвищення енергоефективності та усунення втрат енергії), 20-відсоткове збільшення частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі громади, 20-відсоткове скорочення викидів CO2 на території міста.
Таке офіційне зобов’язання має бути виконано шляхом розробки та виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку міста. Окрім заощадження енергії, можна очікувати й інших результатів: надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, підвищення фінансової та соціальної стабільності, оздоровлення довкілля, покращення якості життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури.
Ініціатива також має повну інституційну підтримку Європейського Союзу: з боку Комітету регіонів, який з самого початку підтримав дану ініціативу, з боку Європейського парламенту, де відбувається щорічна церемонія підписання, а також з боку Європейського інвестиційного банку, який допомагає місцевим органам влади розкривати їх інвестиційні потенціали.
Європейська комісія стає партнером місцевих органів влади, висловлює підтримку містам-підписантам, мобілізує фінансову та політичну підтримку на рівні ЄС. Спільний дослідницький центр Європейської комісії у співпраці з Офісами Угоди мерів надає допомогу підписантам з науково-технічних питань.
Місто Дніпродзержинськ одним з перших в Дніпропетровській області приєдналося до Угоди мерів. Як повідомили в департаменті економічного розвитку міської ради, від підписання угоди місто отримає низку переваг. Це підтримка від установ ЄС, штаб-квартири Угоди мерів та підтримуючих структур; фінансові ресурси, які призначені для міст, що підписали Угоду; обмін досвідом між містами з питань підвищення енергоефективності; відкритість та визнання заходів у Європі.