Затверджено порядок звільнення території Дніпродзержинська від самовільно встановлених тимчасових споруд
16-03-2015
Дніпродзержинська міська рада прийняла рішення про забезпечення утримання в належному стані території міста. Рішенням затверджено Порядок звільнення території міста від самовільно встановлених тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та Положення про комісію з даних питань.
Порядком передбачено механізм, підстави та терміни звільнення території Дніпродзержинська від тимчасових споруд, які встановлені самовільно, тобто за відсутності паспорту прив’язки, за відсутності документів на землекористування та в інших випадках, передбачених законодавством.
Комплекс робіт щодо звільнення території міста від таких споруд включає: обстеження відповідною комісією зі складанням відповідного акту; підготовку проекту рішення виконавчого комітету міської ради про звільнення території міста Дніпродзержинськ від самовільно встановлених тимчасових споруд; відокремлення тимчасової споруди від місця її розташування та складання відповідного акту комісії.
У разі отримання інформації з будь-яких джерел щодо самовільно встановленої тимчасової споруди, комісією проводиться обстеження даної споруди та земельної ділянки, на якій вона розташована, зі складанням відповідного акту. Долучаються також акти обстеження, складені в межах наданих повноважень відділом самоврядного контролю департаменту комунальної власності та земельних відносин міської ради та інспекцією з благоустрою територій департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради. На підставі цих актів на найближче засідання виконавчого комітету міської ради готується проект рішення про звільнення території.
Прийняте виконавчим комітетом рішення протягом п’яти робочих днів з моменту його оприлюднення надсилається департаментом житлово-комунального господарства та будівництва міської ради власнику тимчасової споруди (якщо він відомий) листом та розміщується у найближчому номері інформаційно-аналітичного щотижневика міської ради «Відомості» та на офіційному сайті міської ради.
У разі невиконання власником рішення та неприведення місця розміщення тимчасової споруди у належний стан з відновленням благоустрою протягом зазначеного у рішенні строку, або у разі невстановлення власника, проводяться роботи з відокремлення споруди від місця її розташування, про що складається відповідний акт. Після цього тимчасова споруда передається на тимчасове зберігання визначеному комунальному підприємству, а місце її розташування приводиться у належний стан з відновленням благоустрою.
Протягом десяти робочих днів після виконання цих заходів департамент житлово-комунального господарства та будівництва міської ради надсилає власнику тимчасової споруди (якщо він відомий) листом відповідне повідомлення із зазначенням місця її тимчасового зберігання і суми коштів, яка підлягає відшкодуванню. Також ця інформація розміщується в найближчому номері тижневика «Відомості» та на офіційному сайті міської ради.
Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва міської ради встановлюється розмір плати, який відшкодовується власниками самовільно встановлених тимчасових споруд. У разі, якщо протягом шести місяців з дати виконання робіт щодо звільнення території від її власника не надійде заява про повернення йому тимчасової споруди з підтверджуючими правовстановлювальними документами на неї та власник не відшкодує витрат, такі дії будуть свідчити про відсутність права власності на тимчасову споруду.