У Дніпродзержинську ведеться робота щодо налагодження міжнародних економічних зв’язків для розширення ринків збуту
27-03-2015
На сьогодні в Україні склалася непроста економічна ситуація, спричинена політичними процесами. Вони значною мірою впливають на українську економіку. Однією з причин уповільнення розвитку українських підприємств стала втрата звичних ринків збуту та складності у пошуку нових. У таких умовах єдиним ефективним шляхом подолання цієї проблеми є переорієнтація українських підприємств на інші зовнішні ринки збуту продукції.
Як повідомили в департаменті економічного розвитку міської ради, протягом останнього часу в Дніпродзержинську здійснюється робота, спрямована на налагодження міжнародних економічних зв’язків з метою розширення ринків збуту, стимулювання експорту продукції. Зокрема, ПАТ «Дніпровагонмаш» з метою диверсифікації ринків збуту продукції опрацьовує технічну можливість виготовлення продукції згідно з європейськими вимогами та проводить перемовини з потенційними замовниками із країн Європейського союзу, здійснює пошук потенційних замовників у країнах Африки, Близького Сходу, Латинської Америки. Крім цього, на ПАТ «Дніпровагонмаш» планується перепрофілювання основного виробництва на випуск сільськогосподарської техніки, металоконструкцій, контейнерів.
Державним підприємством «Смоли» з метою переорієнтації ринків збуту продукції подано до Державного концерну «Ядерне паливо» пропозиції щодо можливого співробітництва з підприємствами Канади у частині реалізації іонообмінних смол АМП та АМ-п, які можуть бути використані в атомній промисловості для сорбції урану. Підприємство постійно працює над пошуком провідних виробників урану в країнах ЄС з пропозиціями про встановлення прямої співпраці. Так, в березні місяці на підприємство надійшла комерційна пропозиція від фірми DIAMO (Чеська Республіка) на постачання смоли АМП.
За результатами конкурсних торгів 11 березня 2015 року Державним підприємством «Смоли» укладено контракт з компанією «Chemical Management LLP» (Англія) на поставку органічних сполук.
Ці приклади свідчать, що вже сьогодні географічна структура зовнішньої торгівлі Дніпродзержинська зазнала змін. Це підтверджує усвідомлення підприємствами – експортерами необхідності переорієнтації з традиційних ринків збуту продукції на нові, перспективні, у відповідності з європейськими ініціативами України.