Німецьке товариство «GIZ» відновить для переселенців соціально важливі об’єкти Дніпродзержинська
21-04-2015
Виконувач обов’язків першого заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман та виконувач обов’язків заступника голови ОДА Олександр Кикоть провели зустріч з представниками Німецького товариства з міжнародного співробітництва «GIZ». Про це повідомили в прес-службі облдержадміністрації.
Під час зустрічі обговорювалися питання реконструкції будівель соціальної сфери для переселенців: гуртожитків, дитячих садків, геріатричних центрів тощо. Німецьке співтовариство висловило готовність профінансувати реконструкцію соціально важливих об’єктів.
Наразі делегація вже ознайомилася з 5 об’єктами. Зокрема, оглянули Дніпропетровський геріатричний пансіонат, де необхідно реконструювати один поверх діючого корпусу. Це дозволить додатково розмістити 60 переселенців похилого віку.
Обласна влада запропонувала до реконструкції дитячий садок «Зоренька» у Дніпродзержинську, що не діяв з 2002 року. Приміщення дитсадка потребує капітального ремонту даху, комунікацій та внутрішніх приміщень. Після ремонту дитячий садок зможе прийняти на навчання 120 дітей.
Гуртожиток економічного коледжу, що також знаходиться у Дніпродзержинську, після капітального ремонту зможе забезпечити постійним житлом 235 переселенців.
Також представники GIZ оглянули пожежно-рятувальну частину та опорний пункт загінно-технічної служби ГУ ДСНС у Дніпропетровську. На цих об’єктах після ремонту можна буде розміщувати гуманітарну допомогу з Європи для переселенців.
Загалом до кінця тижня німецька делегація ознайомиться з 10 соціально важливими об’єктами, що потребують ремонту на Дніпропетровщині. Після цього співтовариство визначиться з об’єктами для реконструкції та обсягом фінансування. Перевагу будуть надавати містам, де вже є побудовані німецькі модульні будинки.
Нагадаємо, що в рамках допомоги від Німецького товариства з міжнародного співробітництва «GIZ» на Дніпропетровщині було збудовано п’ять транзитних містечок в містах Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Павлоград та Нікополь. Загалом ці модульні містечка можуть приймати одночасно більше 2,5 тисяч переселенців.