17 травня світ відзначає День пам’яті померлих від ВІЛ/СНІДу
15-05-2015
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я у кожну третю неділю травня відзначається Всесвітній день пам’яті померлих від ВІЛ/СНІДу. Заснування цієї дати пов’язано з розповсюдженням ВІЛ-інфекції, неухильним збільшенням числа ВІЛ-інфікованих, важким перебігом хвороби, великими економічними витратами та іншими чинниками, що характеризують високу соціальну небезпеку даної хвороби.
У Дніпродзержинську перші випадки ВІЛ-інфекції були зареєстровані у 1997 році. Як повідомили в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, станом на 1 січня 2015 року на диспансерному обліку в місті перебувало 682 ВІЛ-позитивних, серед яких 212 хворих на СНІД. Пацієнтів із поєднаною патологією ВІЛ і туберкульозу – 165. На обліку перебуває 38 дітей, з них 12 з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції.
З 2002 року на території міста спостерігається нова хвиля епідемії, пов’язана зі статевим шляхом інфікування, тобто епідемія вийшла за межі вразливої групи споживачів ін’єкційних наркотиків і поширюється серед благополучних верств населення.
Спеціалізована медична допомога у Дніпропетровській області надається 8 центрами профілактики та боротьби зі СНІДом і 39 кабінетами «Довіра», які працюють на базі центральних міських та центральних районних лікарень. У Дніпродзержинську допомога ВІЛ-позитивним надається в кабінеті «Довіра» Центру первинної медико-санітарної допомоги № 3. Практично кожний мешканець міста має можливість пройти безкоштовне консультування та тестування на ВІЛ.
У місті діє 6 громадських організацій, які здійснюють профілактичні заходи, формують прихильність у хворих до режиму антиретровірусної терапії, доглядають за хворими та підтримують їх у домашніх умовах, запроваджують прихильність до замісної терапії.
Спеціалісти Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту наголошують: кожному слід усвідомити, що епідемія ВІЛ – це реальність сьогодення. Людина має право знати свій ВІЛ-статус та дізнатися більше про ВІЛ/СНІД, про можливі ризики та шляхи запобігання інфікування. Це перший крок до профілактики, отримання медичної допомоги, соціальної та психологічної підтримки.