Заступник Дніпродзержинського міського голови провів зустріч із представниками німецького товариства GIZ
25-05-2015
22 травня за дорученням міського голови Станіслава Сафронова його заступник, директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Олександр Масленков зустрівся з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Зустріч відбулася на території модульного містечка для переселенців, спорудженого в Дніпродзержинську завдяки допомозі Німеччини.
Члени делегації GIZ на чолі з директором проекту Матіасом Брандтом оглянули транзитне містечко. Гості високо оцінили роботу з переселенцями у Дніпродзержинську порівняно з іншими містами. Обговорювались подальші кроки з поліпшення інфраструктури містечка: благоустрій території, створення зеленої зони, обладнання будиночків пандусами для інвалідів, влаштування навісів від сонця.
На зустрічі від товариства GIZ надійшла низка пропозицій: організувати за рахунок німецької сторони на базі міського центру зайнятості комп’ютерні курси, започаткувати освітні програми з вивчення іноземних мов для переселенців та мешканців міста. Крім того, представники GIZ запропонували підтримку школам, розташованим поряд із транзитним містечком. Ця допомога спрямована на розвиток спорту, вона передбачає надання необхідного інвентарю, організацію спільних змагань місцевих учнів та дітей переселенців. Обговорювались і питання психологічної підтримки переміщених осіб. За словами гостей, зусилля мають бути спрямовані передусім на інтеграцію переселенців. Усі пропозиції зараз розглядаються міською владою.
«Будинки транзитного містечка – це тимчасове житло. Нам треба думати про підтримку людей, які залишаються у місті на постійне проживання. Це буде тривале співробітництво, яке передбачає допомогу і переселенцям, і громаді Дніпродзержинська», – зазначили гості та висловили сподівання на майбутню ефективну співпрацю.
З 1 травня у структурі Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ працює проект із підтримки транзитних містечок для внутрішньо переміщених осіб. Основне завдання проекту – забезпечення технічної справності та розвиток інфраструктури модульних містечок, а також підтримка переселенців, які в них проживають (надання психологічної допомоги, проведення тренінгів із підвищення кваліфікації, допомога в інтеграції).