У Дніпродзержинську прийнято міську соціальну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища
08-06-2015
Дніпродзержинська міська рада затвердила міську соціальну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в місті на 2015-2018 роки.
Як зазначено в преамбулі Програми, сучасний стан промислової безпеки та охорони праці на виробництві потребує реалізації заходів, що мають бути спрямовані на зниження кількості аварій, нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві. Заходи, передбачені Програмою, спрямовані на вирішення одного із пріоритетів держави – соціальний захист людини в процесі її трудової діяльності та у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Особлива увага приділяється соціальному захисту працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці. Програмою охоплено всі вікові категорії працездатного населення.
Ініціатор та розробник програми – Департамент охорони здоров'я та соціального захисту населення міської ради. Учасниками програми, окрім зазначеного департаменту, є відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в місті Дніпродзержинськ (за згодою), відокремлений структурний підрозділ «Дніпродзержинське міське управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області» (за згодою), управління освіти і науки міської ради, департамент житлово-комунального господарства та будівництва міської ради, роботодавці міста.
Заходи Програми включають, зокрема, здійснення заходів контролю за дотриманням суб’єктами господарювання міста вимог чинного законодавства з питань охорони праці; аналіз причин випадків виробничого травматизму та професійних захворювань, що сталися на підприємствах, установах і організаціях міста; забезпечення систематичного розгляду на засіданнях міської координаційної ради з безпечної життєдіяльності населення групових та смертельних нещасних випадків на виробництві; моніторинг стану забезпечення спецодягом, засобами індивідуального і колективного захисту працюючих.
Також Програмою передбачено надання керівникам підприємств, установ, організацій (незалежно від форми власності та підпорядкованості) організаційної та методичної допомоги щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці та з питань охорони праці; здійснення заходів контролю за забезпеченням проведення обов’язкових медичних оглядів працівників; участь у перевірках щодо додержання чинного законодавства з охорони та умов праці на підприємствах, в установах та організаціях міста незалежно від форми власності, які проводяться органами нагляду і контролю; ведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо завдань державної політики у сфері охорони праці та виробничого середовища.