Вживання дикорослих грибів може бути небезпечним
10-06-2015
У зв’язку зі значною кількістю отруєнь дикорослими грибами та з метою запобігання таким випадкам відділ цивільного захисту населення Дніпродзержинської міської ради звертається до громадян із наполегливим проханням бути обережними при споживанні грибів.
Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполуки важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі власного гіркого досвіду.
На жаль, не всі грибники відрізняють отруйні гриби від їстівних. Це призводить до отруєння, а іноді й летальних випадків. Крім того, до непередбачуваних наслідків може призвести неправильне приготування деяких видів грибів. Особливо важко переносять отруєння діти. Найнебезпечнішим з отруйних грибів є бліда поганка, яку нерідко плутають із печерицями й сироїжками.
Відділ цивільного захисту населення Дніпродзержинської міської ради нагадує:
· Купуйте гриби лише у відведених для їх продажу місцях, особливо уникайте стихійних ринків.
· Збирайте і купуйте тільки ті гриби, про які відомо, що вони їстівні.
· Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, – вони не завжди відповідають дійсності.
· Не куштуйте сирі гриби на смак.
· Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні – викидайте.
· Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
· При обробці кип'ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
· Обов'язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунка.
· Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
· Гриби (зеленушка, синяк-дубовик та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії з алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.
· Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.
· Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовані консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов'язково прокип'ятіть 10-15 хвилин.
Не збирайте гриби:
· якщо не впевнені, що знаєте їх;
· поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
· з ушкодженою ніжкою, старі, в'ялі, червиві або ослизлі.