Міжвідомча комісія з розв'язання екологічних проблем Дніпродзержинська підготувала на розгляд Кабміну проекти трьох програм
11-09-2008

Міжвідомча постійно діюча комісія з питань розв'язання екологічних проблем Дніпродзержинська, створена розпорядженням Кабінету Міністрів України за ініціативою Дніпродзержинського міського голови Ярослава Корчевського, підготувала на розгляд уряду проекти трьох програм.

Про це 10 вересня на прес-конференції у Дніпродзержинську повідомив народний депутат України, заступник голови міжвідомчої комісії Євген Шаго.
За словами народного депутата, дві з трьох програм стосуються поводження з радіоактивними відходами колишнього Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, Дніпродзержинськ, переробка уранових руд у 1948-1991 рр.) та фізичного захисту небезпечних об'єктів ПХЗ. Третя програма спрямована на вирішення соціальних питань міста, пов'язаних із високим екологічним навантаженням.
За інформацією Євгена Шаго, голова міжвідомчої комісії, Міністр палива та енергетики України Юрій Продан заявив, що одним з основних пріоритетів у формуванні бюджетних запитів на 2009 рік стане вирішення питань, пов'язаних із ПХЗ, на це, згідно з програмами міжвідомчої комісії, має бути виділено понад 147 млн грн. Першочергові заходи програм розраховані на 2 роки. Наразі проекти програм узгоджені з усіма профільними міністерствами та відомствами, триває узгодження з Мінфіном.
Міжвідомча постійно діюча комісія з розв'язання екологічних проблем Дніпродзержинська створена розпорядження Кабінету Міністрів України 11 червня 2008 року (№857-р) на звернення Дніпродзержинської міської ради.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 42 млн тонн відходів ПХЗ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).