24-06-2015
У Дніпродзержинську перебуває 60 осіб (з яких 9 дітей) із тимчасово окупованої території та 4943 особи (в тому числі 1152 дитини) з району проведення антитерористичної операції. Серед переселенців – 20 постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, 96 жінок, які отримують державну допомогу на дітей одиноким матерям, 29 багатодітних родин, 1783 пенсіонери, 267 інвалідів, з яких 23 дитини-інваліда. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я та соціального захисту населення міської ради.
Починаючи з квітня 2014 року, до органів виконавчої влади міста звернулось 74 особи, які приїхали з тимчасово окупованої території, та 6295 осіб з району проведення антитерористичної операції, що переїхали на тимчасове проживання до Дніпродзержинська. Для забезпечення належного рівня соціального захисту та підтримки сім'ям з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції в місті діє Програма підтримки сімей з території південних та східних областей України, затверджена рішенням міської ради.
З метою влаштування на тимчасове проживання переміщених осіб, за дорученням міського голови Станіслава Сафронова в місті визначено місця можливого розміщення зазначених осіб на тимчасове проживання. Сім’ї, які прибули до міста, в більшості вирішують питання проживання самостійно – у родичів, знайомих, шляхом оренди житла. За інформацією департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради, починаючи з червня 2014 року місця для тимчасового проживання надано майже 600 переселенцям. На сьогодні в місцях масового розселення – профілакторії ПАТ «ДМКД», окремому приміщенні ДЮСШ №1, гуртожитках підприємств та навчальних закладів – проживає 228 осіб. 15 квітня в місті відкрито транзитне містечко для переміщених осіб, де на сьогодні проживає 242 переселенці.
Протягом усього періоду до районних управлінь Пенсійного фонду України з метою переоформлення пенсій звернулось 1979 осіб, з яких пенсію вже отримують 1907. Районними управліннями праці та соціального захисту населення 445 особам за їх заявами переведено виплати державних соціальних допомог за фактичним місцем проживання.
Також із заявою про призначення щомісячної грошової допомоги переміщеним сім'ям на покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг, звернулось майже 2500 сімей. На сьогодні дану допомогу призначено 2104 сім'ям.
Міським центром зайнятості з метою працевлаштування проводиться робота щодо поновлення або встановлення статусу безробітного та згідно з чинним законодавством призначається допомога по безробіттю, пропонуються оплачувані громадські роботи та надаються направлення на працевлаштування відповідно до освіти.
Лікувально-профілактичними закладами міста проводиться обстеження стану здоров’я громадян і в разі потреби надаються медичні послуги. Діти зазначених сімей встановлюються на облік в лікувально-профілактичних закладах за місцем їх тимчасового проживання. Лікарями проводиться профілактичний огляд та за потреби призначається лікування.
При департаменті охорони здоров'я та соціального захисту населення визначено координатора по роботі з переміщеними особами, який здійснює первинну реєстрацію та координацію дій переміщених осіб для вирішення їх проблемних питань. З метою надання первинних роз’яснень у департаменті перебувають працівники Міського центру зайнятості, управління юстиції. При департаменті здійснює прийом практичний психолог.
З грудня минулого року роботу із надання гуманітарної допомоги переміщеним особам проводить Міська організація Товариства Червоного Хреста. У грудні 2014 року ними отримано гуманітарну допомогу для переміщених осіб, яка надійшла із Німеччини, у вигляді меблів, побутової техніки, ковдр, подушок тощо. Частину даної допомоги було розвезено по містам масового розселення переміщених осіб, інша частина видавалась представниками Червоного Хреста особисто переміщеним особам, за місцем знаходження міської організації. Також міською організацією Товариства Червоного Хреста, в ході реалізації Проекту Програми Розвитку ООН «Оперативне реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб», переселенцям видано 600 продуктових наборів та 200 комплектів постільної білизни.
Для надання допомоги сім'ям з південних та східних областей України, які приїжджають до Дніпродзержинська на тимчасове перебування, при департаменті охорони здоров’я та соціального захисту населення міської ради працює телефон «гарячої» лінії (0569) 53-28-74, за яким громадяни можуть отримати первинну інформацію щодо необхідних дій при приїзді до міста.