Уроки патріотизму в Дніпродзержинську
20-07-2015
У день відзначення 25-ї річниці прийняття Декларації  про державний суверенітет України для малечі провели уроки патріотизму. Дітям розповіли про історичну роль цього документа. У пришкільних таборах Дніпродзержинська влаштували цілу низку розважальних і інформаційних заходів. Про це повідомили в управлінні освіти і науки міської ради.
Маленькі мешканці міста демонстрували свої таланти у різних конкурсах. Хлопчики й дівчатка виготовляли патріотичні букети, плели віночки, співали українські пісні. Для дітей також провели спортивні змагання та конкурси.
Так,  у таборі «Веселкова країна» на базі СЗШ №4 міста Дніпродзержинська, школа перетворилася на країну пригод, розваг, конкурсів.
Діти мали змогу більше дізнатися про державні символи України, взяти участь в майстер-класі з виготовлення прапорця. Відбулася гра-змагання «Чи знаєш ти Україну?», під час якої учасники дізналися про найдовшу печеру України, найглибшу станцію метро в Києві, чим відрізняється гривна від гривні. Про традиційне використання рушників в українських родинах діти дізналися на святі «І на тім рушничкові…». Представники від загонів створили рушничок дружби, що сприяло формуванню толерантності та доброзичливості в дитячих серцях. Про особливості плетіння віночка та його зберігання йшлося на святі «Плету-плету віночок». Надовго запам’ятався усім малятам і конкурс інсценізованої української пісні .
З метою популяризації українських народних традицій проводилися майстер-класи. Дівчаткам розповіли про давній український оберіг – мотанку, і навчили виготовляти такі чудові лялечки.
Захоплююча квест-гра «Шукачі скарбів» активізувала знання дітей про Україну, сприяла піднесеному, урочистому настрою. У винагороду за старання діти отримали солодкі призи.
Цікавими і змістовними були екскурсії до філіалу дитячої бібліотеки, музею ДМКД. Учні мали змогу взяти участь у пізнавальних вікторинах «Історія твого міста» та конкурсі малюнка на асфальті «Я люблю Україну!»
План заходів і свят побудований таким чином, щоб кожна дитинка могла розвиватися, відкривати у собі таланти, відчувати свою потрібність не тільки власній родині та школі, але усій країні, щоб дитина відчувала себе частиною майбутнього. Дух народу, багатство і сили нації – в кожному з цих дітей – майбутніх науковців, філософів та митців, тому патріотичне виховання є частиною громадянської совісті. Вихователі працюють над тим, щоб кожна дитина відчувала себе причетною до долі України, відзначалася національною гідністю.