«Святі з війни» єднають народи й парламенти прагненням миру
04-08-2015
31 липня в Музеї історії Дніпродзержинська пройшло відкриття унікальної виставки «Ікона під час війни», відомість якої вже перетнула національні кордони України. Про це повідомили в управлінні культури міської ради.
Назва виставки лише певною мірою відображає особливість представлених експонатів. Це, дійсно, – образи святих і картини на релігійні сюжети, написані з дотриманням основних канонів іконопису на таких неканонічних матеріалах, як дошки ящиків з-під боєприпасів, привезені з місць реальних боїв на сході України, включаючи такі гарячі точки, як Піски, Дебальцеве, Іловайськ.
Їх автори – подружжя художників Софія Атлантова і Олександр Клименко та їх родичка Наталія Волобуєва прагнули своєю творчістю показати можливість духовного відродження з допомогою віри навіть повністю інтегрованих у війну і породжених нею об'єктів. Інша їх мета – збір коштів на користь Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Пирогова, який працює в зоні АТО.
Як розповіла директор музею Наталія Буланова, ця виставка з великим успіхом експонувалася в Києві, Дніпропетровську, Вінниці, Маріуполі, а також у низці європейських міст – Любліні, Берліні, Мюнхені, Празі, Ганновері, Брюсселі. Прикметно і певною мірою символічно, що, крім музеїв, виставка проходила в приміщеннях двох парламентів – Верховної Ради і Європарламенту, ставши своєрідним мистецьким містком, що з'єднав столиці України і Євросоюзу прагненням миру, неприйняттям агресії й мілітаризму.
За словами Олександра Клименка, проект «Придбай ікону – врятуй життя» розпочався ще в березні. Попри прив'язаність митця до своїх творів, він стверджує, що немає жодної ікони, з якою не був би готовий розлучитися: «Якщо це пов'язане з тим, щоб врятувати життя, я готовий розлучитися не тільки з іконами, але й зі своїми пензлями та фарбами».