Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський: «Впевнений, що ми здійснимо пілотний проект і залучимо у Дніпродзержинськ інвестиції»
19-09-2008
      В середині серпня я і народний депутат України Євген Шаго у Київі зустрічались з представниками американської компанії AES Climate Change § Technology Development, яка займається виробництвом електроенергії у світі. Направлення роботи компанії, крім виробництва електроенергії, - енергозбереження, сміттєпереробка, транспортні перевезення тощо.
У Дніпродзержинську - і це дуже важливо для нас - компанію цікавлять   теплозабезпечення, сміттєпереробка. Девід Унгар - виконавчий директор компанії, який представляє АЕS у Європі і Африці, інші представники фірми висловили задоволення зустріччю, яка відбулася 16 вересня у Дніпродзержинську.  Наразі ніяких запевнень Девід Унгар не дав, тому що він не вправі сам, без узгодження позицій з іншими керівниками компанії, приймати будь-які рішення щодо інвестування та давати обіцянки. Це вирішуватиме рада компанії. А він особисто доповість власникам компанії про нашу зустріч, про те, які перспективи обіцяє місто Дніпродзержинськ. 
Девіду Унгару сподобалось, що для роботи у  місті Дніпродзержинську є всі зручності – відмінне транспортне сполучення, близькість інших промислових центрів.
Ми сподіваємось – і для цього маємо всі підстави - спільно з Національним агентством екологічних інвестицій в Україні та компанією АЕS створити та здійснити в Дніпродзержинську пілотний проект по двом напрямкам:
 - енергозбереження (забезпечення міста теплом, реорганізація системи з децентралізацією джерел теплозабезпечення);
 - сміттєпереробка, включаючи видобування газу метану з існуючого сміттєзвалища з конегерацією, т.е. виробництвом електроенергії.
Результат для нас - чисте повітря і здорова екологія в місті, до того ж - позбавлення від проблем переповненого сміттєзвалища, усе сміття буде перероблено.
      Відвідавши об’єкти, виконавчий директор компанії зацікавився технічним устаткуванням, особливо котельні на  лівому березі. Його вразило, коли дізнався, що на нашій ДДТЕЦ стоять турбіни і  котли-генератори ще 1929-1931року виробництва! Вироблені вони на заводі «Електросила» імені Кірова в Санкт-Петербурзі. І до цього часу працюють, до того ж в хорошому стані, що його здивувало.
 Зацікавило те, що ДДЕЦ розташована на березі Дніпра - всі комунікації поруч, річковий порт і залізна дорога поруч.
Зацікавила інформація директора КП « Дніпродзержинськтепломережа» Василя Фортуни, що на нашій новій котельні на вул. Колеусівській економія електроенергії і газу склала більш 30 відсотків.
Було піднято питання альтернативного забезпечення теплогенеруючих підприємств вугіллям.
Ми передали компанії для опрацювання матеріали нової концепції теплозабезпечення міста.
Тепер будемо чекати відповіді та конкретних пропозицій від АЕS, співпрацювати з бізнес-аналітиком компанії Данієлою Кіссовою – їй доручена координація роботи по нашому місту.
По закінченню візиту гостей із АЕS ми з ними підвели підсумки зустрічі. Я думаю, виконавчий директор опрацює матеріал та інформацію, яку ми надали і яку отримано на зустрічі з керівниками підприємств. Скажу, що Девіду Унгару дуже сподобалось те, що керівники підприємств і бізнесмени володіють питаннями зелених інвестицій Кіотського протоколу і   зацікавлені питаннями впровадження енергозберігаючих технологій, очищення навколишнього середовища.
Через тиждень ми чекаємо пропозицій компанії та уточнюючих питань, на які ми повинні відповісти. Хоча ми ще не отримали обіцянок, я особисто дивлюсь на майбутнє наших взаємовідносин з оптимізмом, тому що гості  щиро зацікавлені нашим містом. Це перше місто на Україні, де вони побували як потенційні інвестори. Я впевнений, що ми здійснимо пілотний проект і  залучимо в Дніпродзержинськ інвестиції.
                                               
                                             Ярослав Корчевський,
    Дніпродзержинський міський голова