У музеї історії міста відкриється виставка пам’яті жертв Голодомору
04-11-2015
«1932–1933: «тріумф» і трагедія» – таку назву має нова історико-документальна виставка, що розпочинає свою роботу в музеї історії Дніпродзержинська 6 листопада. Про це повідомила завідувач відділу науково-освітньої роботи музею Ольга Мащенко.
Приурочена до дня пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні, виставка має нагадати про те, що ця національна трагедія стала наслідком політики існуючого на той час режиму у справі реалізації соціально-економічного розвитку держави та суспільства. Взявши курс на побудову соціалізму в окремо взятій країні, Йосип Сталін у лютому 1931 року проголосив: «Ми відстали від передових країн на 50–100 років. Ми повинні пробігти цю відстань за 10 років. Або ми зробимо це, або нас зімнуть». Це передбачало форсовані темпи складових соціалістичного будівництва, а саме індустріалізації, колективізації, культурної революції.
Виставка побудована на контрастному показі державних здобутків, яких досягла влада, та страшної ціни, яку заплатив за них народ.
Фотодокументальна панорама Кам’янського початку 30-х років ХХ ст.: промислове та соціально-культурне будівництво, ліквідація неписьменності та створення системи освіти – свідчення звершень соціалістичного будівництва того часу.
А постанови та «контрольні цифри» про виселення класово чужого елементу, відомості про вилучення з присадибних ділянок колгоспників зібраного врожаю в рахунок плану хлібозаготівель 1932 року (в Кам’янському це склало 100 відсотків), акти обшуків, під час одного з яких в романківській родині було знайдено під ліжком «просо, змішане з соняшником, приблизно 30 фун.», листи міського відділу ДПУ про факти опухлості через недоїдання серед робітників ДМЗ говорять про ціну цих досягнень.
Виставка є історико-документальним свідченням «тріумфу» влади і поразки народу в результаті реалізації принципу «Мета виправдовує засоби».