Визначено лауреатів міської премії в галузі культури, мистецтва та літератури
15-12-2015
14 грудня у Дніпродзержинську відбулося засідання експертної ради з присудження міської премії за досягнення у розвитку культури, мистецтва та літератури в 2015 році. За підсумками засідання визначено лауреатів премії у шести номінаціях. Про це повідомили в управлінні культури міської ради.
У номінації «Театральне мистецтво» премії удостоєний Анатолій Вертій, провідний майстер сцени Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки, за виконання ролі Людини театру у виставі «Забути Герострата» за п’єсою Григорія Горіна. Ця вистава визнана видатною не тільки глядачами міста, але й провідними діячами театральної спільноти, відзначена дипломами номінантів і лауреатів на фестивалі-конкурсі театрів Придніпров’я «Січеславна-2014». Роль Людини театру стала однією з найважливіших у структурі вистави. Анатолій Вертій без зайвого пафосу, просто, природно і щиро доносить до сердець глядачів гуманістичну ідею вистави. За цією видимою простотою та невимушеністю – велика акторська майстерність і особиста громадянська позиція.
У номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» перемогу здобув Михайло Мігрін, член Національної Спілки художників України – за вагомий особистий внесок у розвиток мистецтва в Україні та Дніпродзержинську, створення колекції із 225 витворів живопису та скульптури, подарованої фондам Музею історії міста.
Лауреатом премії в номінації «Музичне мистецтво» став Юрій Шмиговський, викладач Дніпродзержинського музичного коледжу. Премію присуджено за педагогічну майстерність, виховання підростаючого покоління в кращих традиціях класичного та сучасного музичного мистецтва, передачі їм традицій культури та професійного мистецтва, активну концертну діяльність, участь у міських, обласних, регіональних конкурсах виконавської майстерності, міських та обласних культурно-масових заходах.
Перемогу в номінації «Література» здобув Олександр Слонєвський – краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, за книгу «Четыре поколения, или исповедь за усопших», за висвітлення історії Кам’янського-Дніпродзержинська, історії родини, яка показана через призму долі рідного міста протягом майже півтора століття.
У номінації «Музейна справа» премії удостоєні Наталія Буланова, директор Музею історії Дніпродзержинська, та Орест Скоп – живописець, заслужений діяч мистецтв України, за створення художнього альбому «Козак Мамай. Колекція майбутнього Музею Мамаїв», в основу якого покладена колекція образотворчого мистецтва, зібрана під час Всеукраїнських історико-культурологічних фестивалів «Мамай-fest», що зберігається в фондах Музею історії міста.
У номінації «Бібліотечна справа» премію присуджено колективу Центральної міської бібліотеки для дітей, за впровадження бібліотечного проекту з героїко-патріотичного виховання дітей та батьків «З Україною в серці» (керівник проекту – заступник директора Централізованої бібліотечної системи Дніпродзержинська Тетяна Дорофєєва), за вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, сучасний підхід до справи патріотичного виховання, любові до рідного краю та Батьківщини, її історії, культури та традицій.