18-12-2015
17 грудня у Дніпродзержинську відбулось показове комплексне спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на базі ПАТ «ДніпроАзот». Метою заходу стало відпрацювання дій органів управління та сил цивільного захисту підприємства у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру. Про це повідомили в міському управлінні ГУ ДСНС.
Підприємство «ДніпроАзот» є одним з найбільших хімічних об’єктів Дніпропетровщини, технологічні процеси якого пов’язані в використанням небезпечних хімічних речовин – хлору (зберігається близько 15 тисяч тонн), аміаку та соляної кислоти. Резервуари, в яких містяться ці речовини, є об’єктами підвищеної небезпеки. Тому в рамках навчань метою учасників стало вироблення єдності поглядів на організацію і методику проведення комплексного спеціального об’єктового навчання з питань цивільного захисту на об’єктах підвищеної небезпеки, демонстрація технології відпрацювання практичних етапів за задумом навчання.
Захід пройшов під головуванням заступника директора департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій України Сергія Парталяна, за участю представників Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської облдержадміністрацій, керівників управлінь організації заходів цивільного захисту навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, керівництва та персоналу ПАТ «ДніпроАзот».
Перед початком навчання в приміщенні Дніпродзержинської міської ради були окреслені основні завдання, етапи та цілі зустрічі. Міський голова Андрій Білоусов вручив начальнику Володимиру Яремі та рятувальникам Дніпродзержинського міського управління ДСНС сертифікати на нову техніку та апаратуру для ліквідації надзвичайних подій, апарати на стиснутому повітрі та панорамні маски фірми Drager, які допоможуть захистити рятувальників при виконанні небезпечних завдань.
На самому підприємстві учасників ознайомили з загальною характеристикою ПАТ «ДніпроАзот», аналізом можливих надзвичайних ситуацій та їх наслідками, діючою на підприємстві системою раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення. У приміщенні диспетчерської в реальному часі присутні побачили роботу системи оповіщення та прогнозування при виникненні витоку рідкого аміаку.
В цеху «Карбамід-2» на учбовому місці було відіграно сценарій дій персоналу підприємства, формувань цивільного захисту та пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС з локалізації та ліквідації наслідків аварії з витоком аміаку із пошкодженого вихідного колектора сховища рідкого аміаку. Персонал підприємства був евакуйований із зони ураження, внаслідок аварії постраждав один працівник, якому надали невідкладну допомогу. За цей час прибулі на місце події фахівці газорятувальної служби підприємства оперативно загерметизували витік небезпечної речовини. За допомогою подання води та піни рятувальники ДСНС ліквідували наслідки аварії.
Підводячи підсумки навчання, керівництво зазначило, що служби цивільного захисту підприємства та ДСНС продемонстрували високий рівень підготовки. Усі присутні з сусідніх областей мали можливість перейняти досвід Дніпропетровщини, а також висловити свої пропозиції щодо усунення недоліків.
«Навчання довелося організовувати в скорочені терміни, проте, незважаючи на це, підприємство «ДніпроАзот» та служби цивільного захисту продемонстрували високий рівень готовності до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій на цьому високотехнологічному об’єкті», - зазначив Сергій Парталян.
Керівник «ДніпроАзоту» подякував за те, що даний захід було проведено саме на цьому підприємстві, адже такі навчання – безцінний досвід для вдосконалення власних навичок, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. ДСНС висловила вдячність керівнику та співробітникам підприємства за організацію та проведення навчань.
Проведені навчання в черговий раз показали, що рівень знань працівників підприємства в умовах виникнення можливих надзвичайних ситуацій та аварій значно виріс, а професійні дії рятувальників дають впевненість у мінімізації наслідків надзвичайних подій, збереженні життя та здоров’я працівників хімічно небезпечного об’єкта.