У місті обговорювали шляхи запобігання туберкульозу та ВІЛ/СНІДу
22-12-2015
22 грудня в Дніпродзержинську під головуванням заступника міського голови Олега Морохова відбулося засідання міської координаційної ради з питань охорони здоров’я та робочої групи з питань протидії туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та іншим інфекційним соціально небезпечним хворобам.
У ході засідання члени координаційної ради заслухали інформацію про захворюваність населення міста на ВІЛ/СНІД та туберкульоз, а також про роботу міського Центру комплексного обслуговування бездомних осіб.
Наголошувалося, що сьогодні показники захворюваності на туберкульоз стабільні, але по області значно зросла смертність від цієї хвороби та супровідних інфекцій. Є важкі випадки серед дітей та підлітків, реєструється туберкульоз і серед медпрацівників. На ситуацію також впливають економічні негаразди в країні – зокрема, в місті відсутня вакцина БЦЖ.
Головний лікар протитуберкульозного диспансеру Олег Яценко повідомив, що протягом року в Дніпродзержинську зареєстровано 175 випадків захворювання – стільки ж, скільки торік. Лікар наголосив на важливості своєчасного виявлення хвороби. Проблему тут насамперед становить профогляд неорганізованого населення. Тому стоїть завдання – вдосконалити роботу з соціальними службами, також необхідна санітарно-просвітницька робота на всіх рівнях.
Лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» Олександр Мільман повідомив, що на диспансерному обліку в місті перебувало 745 ВІЛ-позитивних, серед яких 247 хворих на СНІД. Передусім це особи працездатного віку та молодь. У місті, як і в Україні, хвороба давно вийшла за межі груп ризику.
Діє міська Програма протидії розповсюдженню ВІЛ/СНІДу та наркоманії на 2014-2016 роки. Однією з основних складових програми є інформування населення про СНІД та засоби профілактики ВІЛ-інфекції, роз’яснення щодо формування здорового способу життя.
У місті ведеться робота, спрямована на зменшення передачі вірусу імунодефіциту серед споживачів наркотиків. Це програми зменшення шкоди, які проводяться неурядовими ВІЛ-сервісними організаціями та програми замісної підтримуючої терапії, якими займаються лікарі-наркологи.
Олександр Мільман наголосив: хоча сьогодні немає проблем з обстеженням городян взагалі, але є проблема з обстеженням саме груп ризику. Лікар висловив сподівання, що наступного року буде відкрито міський центр із міський Центр профілактики та боротьби зі СНІДом, це підвищить якість надання необхідної медичної допомоги мешканцям міста і зменшить соціальну напругу.