Як на Водохреща зануритися в крижану воду та не нашкодити організму – поради лікарів
18-01-2016
19 січня віряни відзначатимуть Хрещення Господнє, занурюючись у водойми своїх міст та селищ. До обряду краще готуватися заздалегідь та загартовувати організм. Перед пірнанням необхідно розігріти м’язи вправами, а одразу після – швидко переодягтися в сухе та випити теплого чаю. Людям з серцево-судинними захворюваннями, атеросклерозом та артритом в крижану воду – ні ногою. Як долучитися до обряду та не нашкодити своєму здоров’ю, під час прес-конференції в обладміністрації розповіла головний лікар обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Лідія Дукач.
«Раптове переохолодження викликає стрес в капілярах шкіри. Судини то розширюються, то спазмуються. Погано переносять таку «гру судин» люди із захворюваннями серцево-судинної системи та атеросклерозом. Занурення зашкодить організму», - розповіла Лідія Дукач.
Протипоказане купання й тим, хто страждає на цукровий діабет, психічні розлади, має хронічні захворювання печінки та нирок, радикуліт, артрит. Бажано не занурюватися дітям молодше 7 років - у них ще недосконала система терморегуляції.
Щоб не нашкодити організму під час обряду на Водохреща, пірнати потрібно правильно, зазначила лікар. Одягнутися слід по погоді, щоб не було жарко. Перед тим, як зануритися, потрібно розігріти організм. Підійшовши до місця проведення обряду, можна роздягтися і провести інтенсивну зарядку. Працюючі м'язи виділяють тепло, що перешкоджає переохолодженню зовні.
Підготувавши організм, можна занурюватися. Людям, які загартовувалися не менше півроку, не зашкодить навіть трохи поплавати. Іншим - зануритися три рази, як належить за обрядом.
Після цього потрібно вийти з води, швидко переодягтися в сухі речі та випити теплих напоїв. Найкраще зігріватися трав’яним чаєм або чаєм з лимоном, який допомагає відновити кислотно-лужний баланс. А от алкоголь – табу.