У Дніпродзержинську виконуються природоохоронні заходи
19-01-2016
Метою екологічної політики міста є стабілізація та поліпшення стану навколишнього природного середовища шляхом реалізації природоохоронних заходів, зниження впливу екологічних факторів на здоров’я населення, поліпшення якості життя городян. Про це йдеться у звіті про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2015 рік.
Протягом 10 місяців минулого року на реалізацію заходів Програми виходу з екологічної кризи Дніпродзержинська на 2011–2015 роки з міського бюджету використано 1,6 млн.грн.
У 2015 році розпочато роботи по проекту «Реконструкція озеленення з улаштуванням автоматизованої системи поливу центральних клумб міста в районі музично-драматичного театру, площ Визволителів та Дзержинського».
Продовжено виконання заходів з захисту населення від факторів радіаційного забруднення навколишнього природного середовища в зоні впливу хвостосховища по вулиці Лазо та з ліквідації лісових пожеж і їх наслідків.
За рахунок коштів міського бюджету було проведено озеленення міста: висаджено 1,4 тис. квітів, 24 дерева, 435 кущів, здійснено заходи по догляду за зеленими насадженнями.
Протягом 2015 року ліквідовано 57 стихійних сміттєзвалищ об’ємом 4588 м3.
Основна частина природоохоронних заходів міста виконується підприємствами – забруднювачами за власні кошти. ПАТ «Дніпровський меткомбінат ім. Ф.Е.Дзержинського» проведено очищення ставка-освітлювача, вибрано 214,89 тис.м3 шламу, продовжується розробка проекту організації санітарно-захисної зони. Виконуються заходи із досягнення гранично допустимих викидів у сортопрокатному цеху стан «350», оснащенню оновленого сортопрокатного цеху водооборотним циклом, другій групі базового інжинірингу з оснащення новим газоочисним та аспіраційним обладнанням агломераційної фабрики. ПАТ «ЄВРАЗ БАГЛІЙКОКС» здійснюється впровадження системи екологічного моніторингу. ПАТ «ДНІПРОАЗОТ» проводиться заміна технологічної схеми хімводопідготовки у цеху синтезу аміаку №1-Б та ТЕЦ. На ПАТ «ЄВРАЗ Дніпродзержинський коксохімічний завод» продовжується будівництво цеху очищення коксового газу від сірководню.