02-02-2016
Відділ інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю міської ради надає роз’яснення щодо подальших дій мешканців міста у зв’язку з перейменуванням Баглійського району й вулиць, провулків, проспектів, бульварів, площ, скверів тощо, розташованих на території міста Дніпродзержинськ та селища міського типу Карнаухівка.
Перейменування здійснюється на вимогу Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки». Обидва ці режими знищили в Україні від 14 до 16 мільйонів людей. Цей закон стверджує: будь-які тоталітарні практики неприйнятні для Української держави. Убивати людей не можна ані з класових, ані з расових, ані з будь-яких інших причин.
Згідно з чинним законодавством, після перейменування спеціально вносити зміни до паспорту не потрібно. Такі зміни можна зробити, коли буде зручно – наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Штамп із новою адресою у паспортному столі обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита.
Крім цього, законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документівпро власність на нерухомість. Зміна назви району чи вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання – переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.
Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.
Також, відповідно до частини 2 статті 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки» внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 31-32, ст. 263 із наступними змінами), а саме:
частина друга статті 10 викладена в такій редакції:
«2. Адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів:
- благодійних організацій;
- юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів».
Витяги з офіційного сайту Українського інституту національної пам’яті (місто Київ) викладена інформація «Усе, що ви хотіли дізнатися про декомунізацію» (http://www.memory.gov.ua/news/faq-use-shcho-vi-khotili-diznatisya-pro- dekomunizatsiyu).
Дана інформація також доводилась до відома мешканців міста, які брали участь в громадських слуханнях з питання перейменування міста, району, окремих вулиць. Громадські слухання з даних питань проходили в період з 22 серпня по 30 вересня 2015 року. Було проведено 39 громадських слухань, в яких взяли участь приблизно 1100 осіб. Слухання проводились у місцях, безпосередньо наближених до вулиць, які мають бути перейменовані.
Більш детальна інформація – за посиланням: http://www.dndz.gov.ua/?id=14312