Український поет і прозаїк Микола Тютюнник презентував у Дніпродзержинську свій новий роман
01-03-2016
Український поет і прозаїк Микола Тютюнник презентував у Дніпродзержинську свій новий роман
У Центральній бібліотеці імені Т. Г. Шевченка на арт-майданчику «Співзвучність» відбулася презентація книги відомого українського поета і прозаїка Миколи Тютюнника. Автор представив свій новий історичний віршований роман «Бунтарська галера». Про це повідомила заступник директора Дніпродзержинської централізованої бібліотечної системи Тетяна Дороніна.
В основі сюжету роману Миколи Тютюнника – Україна ХVІІ століття. Саме тоді грабіжницькі набіги кочових орд були особливо активними, а український народ потерпав від соціального, національного та релігійного гніту «сусідів» і піднявся на визвольну війну, на боротьбу за державність.
Роман у віршах вражає бездоганним сплавом неперевершеної індивідуальної манери володіння словом та знанням образів-символів, уведених у текст зразків фольклорної лірики. Відзначається твір глибокими узагальненнями, ліричними відступами й підкоряє читачів, змушує беззаперечно вірити герою й автору.
Як і в історичних романах «Маруся Богуславка» та «Іван Сірко», у своєму новому творі «Бунтарська галера» Миколі Григоровичу вдалося досить делікатно потрактувати одну з гостро болючих суспільних проблем – проблему зради. Письменник проводить паралелі з сьогоденням.
Новий роман Миколи Тютюнника – це «низький уклін до матінки-землі» тим, хто «нашу землю застують собою», це нагадування сучасникам про волелюбний дух наших пращурів, міцні зв’язки, які єднають героїчне минуле та сучасний потяг українців до незалежності, – розповіла читачам про роман бібліотекар абонементу Наталія Вертій.
Микола Григорович відповів на запитання читачів. Розпочалася завзята дискусія, де проводилися паралелі з нашим часом. Читачі дуже тепло прийняли новий роман Миколи Тютюнника.