У Дніпродзержинську розроблено нову концепцію реконструкції та розвитку теплопостачання міста
06-02-2008

У Дніпродзержинську розроблено нову концепцію реконструкції та розвитку теплопостачання міста на 2008-2011 роки, яка передбачає також відновлення центрального гарячого водопостачання.

Про цеповідомила в.о.  міського голови, секретар Дніпродзержинської міської ради Вікторія Кузнецова на зустрічі з керівниками дошкільних закладів міста у відповідь на запитання педагогів щодо дій міської влади у напрямку реформування комунальної сфери міста.

Проведення децентралізації систем теплопостачання та гарячого водопостачання проходитиме у 3 етапи.

На першому етапі, у 2008 році, планується будівництво 2-х районних котелень, подібних котельні по вул. Колеусівська, у мікрорайонах селища ГЕС та Черемушки. Протягом 2008-2009 років будуть побудовані 8 квартальних котелень у центрі міста.

На другому етапі передбачено спорудження та реконструкцію ще 26 квартальних котелень, у тому числі 6 - на лівобережному житловому масиві, сумарною потужністю 260 МВт.

Нова концепція розвитку системи теплопостачання спрямована на створення найбільш оптимальних в економічному та екологічному плані умов теплопостачання житлових кварталів, мінімізацію залежності системи теплопостачання від теплофікаційних підприємств, що не належать до комунальної власності міста.

У цьому році Дніпродзержинськ включений до обласної програми реконструкції систем теплопостачання. За попередніми даними, місту планується виділити з обласного бюджету близько 6 млн. грн., які будуть використані на будівництво котелень. Як зауважила Вікторія Кузнецова, міська влада Дніпродзержинська у 2007 році довела, що здатна освоювати кошти навіть у складних умовах бракування часу та невизначеності тендерного законодавства, тому має розраховувати на нові субвенції.

12 грудня 2007 року в Дніпродзержинську введено в експлуатацію реконструйовану сучасну котельню потужністю 3,6 МВтна житловому масиві «Вулиця Колеусівська». У котельні встановлені нові котли підвищеної потужності із сучасними енергозберігаючими показниками, що дозволяють досягти 10-кратної економії енергоресурсів у порівнянні з показниками старої котельні мікрорайону та забезпечують підвищення температури теплоносія на 11%. Коефіцієнт корисної дії становить близько 93%. Вартість реконструкції котельні становить понад 3 млн. грн. коштів субвенції з Державного бюджету. Реконструкцію виконано за два місяці.